Aktualności

Kochasz góry a może morze , zapraszamy do zapoznania się z naszą wakacyjną ofertą, poniżej wszystkie niezbędne informacje na temat wyjazdów.


Wyjazd wakacyjny z jogą w góry !!!

WYJAZD WAKACYJNY Z JOGĄ  W GÓRY DO BIELIC ( SUDETY )

12.07.2020 – 19.07.2020

( od niedzieli do niedzieli )

Uczęszczając na zajęcia jogi , raz , dwa razy w tygodniu nie zawsze mamy możliwość , aby  wyciszyć umysł i skoncentrować się na praktyce.Ten wyjazd będzie doskonałą okazją do wejścia w proces jogi zarówno dla zupełnie początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Dodatkowym atutem tego wyjazdu będzie prowadzenie zajęć przez dwóch dyplomowanych nauczycieli jogi ,  Andrzeja Kozłowskiego i Mirka Sergiela, co zapewni dobrą superwizję i korektę dla zaawansowanych oraz bezpieczną praktykę dla początkujących. Walory otoczenia będą pomocne w osiągnięciu relaksu sprzyjającemu owocnemu praktykowaniu jogi.

BIELICE – urokliwa, położona ,, gdzieś na końcu świata ” w Sudetach miejscowość  .

Bielice są wsią położoną w Dolinie Górnej Białej Lądeckiej. Tutaj rzeka ta bierze swój początek i Bielice są pierwszą wsią, przez którą przepływa. Dolina rozgranicza dwa pasma: wjeżdżając do Bielic po lewej stronie zobaczymy Góry Złote, a po prawej Góry Bialskie.

To, co wyróżnia Bielice już przy pierwszym spojrzeniu, to bliskość lasu , zapewniająca przepiękne i zapierające dech w piersiach widoki. Łąki górskie zajmują kilkusetmetrowy pas przy rzece, zwężający się nawet do kilkunastu metrów w jej górnym biegu.

Las to głownie świerki z domieszką modrzewi, buków i jaworów tworzących las regla dolnego. Taki typ lasu określany jest jako bór wilgotny, a jego cechą jest bujność wegetacji i duża rozmaitość gatunków roślin na wszystkich jego piętrach. Okolice są słabo zagospodarowane i leśne ostępy sprawiają wrażenie pierwotnych i dzikich. Polecamy spacery po lesie – o każdej porze roku i przy każdych warunkach pogodowych.

W okolicy łatwo spotkać dziką zwierzynę, jeżeli tylko zachowujemy się odpowiednio cicho. Z dużych zwierząt występują tu jelenie, dziki, sarny i muflony. Te mniejsze to m.in. borsuk, gronostaj i kuna leśna. Trochę dalej – w Masywie Śnieżnika spotykane są kozice, które sprowadzono w ten rejon kilkanaście lat temu dla wzbogacenia fauny.

Przylegające do Bielic Góry Bialskie stanowią jeden z większych, zwartych i niezaludnionych kompleksów leśnych na Dolnym Śląsku. Dzięki temu mogą tu gniazdować takie gatunki ptaków jak bocian czarny, cietrzew, głuszec i jarząbek. Lasy otaczające Bielice wchodzą w skład Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, a na południe od wsi w części Puszczy Jaworowej utworzony został ścisły rezerwat „Puszcza Śnieżnej Białki”, będący ostatnim zachowanym reliktem prastarej puszczy sudeckiej. Bliższe informacje na jego temat zamieściliśmy w dziale „Ciekawe miejsca”.

I jeszcze ciekawostka: leśniczy z pobliskiego Strachocina opowiadał kiedyś indagujacym go harcerzom o żyjących tu dziko, rzadkich zwierzętach – fumach, grzdaczach i grzdylach, ale niestety tylko on wie, gdzie dokładnie występują. Zachęcamy do poszukiwań i dalszego wypytywania leśniczego. 😉

Bielice to przede wszystkim przyroda – las, rwąca rzeka i góry. Wszystkich, którzy tu trafią namawiamy mocno do zabrania wygodnych butów turystycznych i plecaka. Wycieczki, niekoniecznie dalekie i forsowne, ale również te do najbliższej dolinki, dostarczają przyjemności obcowania z naturą

Gościć nas pensjonat Chata Cyborga –  która jest gościnnym domem łączącym tradycję sudeckiej architektury z wymaganiami współczesnego turysty. To magiczne miejsce oferujące noclegi, wymarzone dla ludzi ceniących wypoczynek i pragnących oderwania się od kłopotów dnia codziennego. Otaczające dolinę góry, przez które przebiegają szlaki piesze i rowerowe pokryte są pierwotnym lasem, w którym napotkamy liczną zwierzynę – jelenie, sarny, dziki, muflony, cietrzewie, głuszce. Można je nawet obserwować z okien domu. Zbudowaną na przełomie XIX i XX wieku wiejską zagrodę „odkryli” w latach 70. ubiegłego wieku studenci cybernetyki z Politechniki Wrocławskiej i jako schronisku studenckiemu nadali jej intrygującą, historyczną już nazwę „Chatka Cyborga” . Po kolejnych przebudowach Chatka przekształciła się z górskiego schroniska w dom gościnny z pełnym zakresem usług hotelowych nie tracąc nic ze swego obrosłego stuletnią tradycją klimatu. Drewniana chałupa wiejska wybudowana została na początku XX wieku, później wyremontowana i zaadaptowana dla potrzeb turystów, rozbudowana w latach 2001-2004 i ponownie w latach 2011-2013.  

Zapraszamy !

Chata Cyborga,  Bielice 2 ,  57–550 Stronie Śląskie , www.chatacyborga.pl

PROWADZĄCY

Andrzej Kozłowski

Dyplomowany nauczyciel jogi o stopniu Intermediate Junior III.

Posiada Certyfikat  Iyengara, który uprawnia do nauczania jogi według metody IYENGARA ® na całym świecie.

Praktykuję jogę od 2002 roku, uczę od 2008 roku. Jestem szczęściarzem mając okazję spotykać w swoim życiu ludzi, którzy mnie nieustannie inspirują, od najbliższej rodziny, poprzez przyjaciół, aż po uczestników zajęć i nauczycieli. To, że praktykuję jogę i mogę dzielić się swoją pasją z innymi, jest dla mnie przejawem nieprzewidywalności naszego życia. Moje doświadczenia życiowe otworzyły mnie na akceptację wielowymiarowości i niejednoznaczności naszej tzw. rzeczywistości. Każdy uczestnik zajęć staje się dla mnie inspiracją do zgłębiania wiedzy i poszukiwania skutecznych narzędzi do budowania relacji i w sprzyjających warunkach dzielenia się sobą. 

Mirosław Sergiel

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara stopnia Intermediate Junior III. Absolwent pierwszej edycji kursu nauczycielskiego w Polsce. Uczeń najlepszych nauczycieli K.Kocota, J. Jaguckiego, H. Liskiewicza.
Doskonali swoją praktykę na warsztatach u nauczycieli europejskich Corine i  Faeq’a Biria,
Rity Keller oraz z USA Lois Steinberg. W 1993 roku rozpoczyna przygodę z jogą. Początkowo jest to samodzielna praktyka w domu, pełna prób i błędów,
następnie okres pracy z energiami i poznawania psychotroniki. Od 2002 do 2006 praktykuje jogę pod
okiem wykwalifikowanych nauczycieli i uzyskuje uprawnienia nauczycielskie, oraz na AWF w Katowicach
instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness – ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system
ćwiczeń hatha jogi. W 2007 roku traci sprawność na skutek nieszczęśliwego wypadku, doznając urazu
kręgosłupa. Systematyczna wielomiesięczna praktyka asan oraz zabiegi rehabilitacyjne
pozwoliły odzyskać utracony zakres ruchu. Uczy się, żeby nie iść na skróty.
Prawdziwe doznania osiąga się poprzez wytrwałość, dyscyplinę i miłość.
Joga – integracja ciała, umysłu i ducha.
Integracja z życiem – poznanie i akceptacja każdego zdarzenia, każdej chwili jako cudownej i niepowtarzalnej.

www.jogawalbrzych.pl

PLAN DNIA

Plan dnia 12.07.2020 :

18:15   kolacja

20:00   spotkanie organizacyjne

Plan dnia 13.07.2020 – 18.07.2020 :

07:00   medytacja, pranajama dla chętnych

08:00   herbata, owsianka , owoce

08:30   praktyka – grupa zaawansowana

10:30   praktyka – grupa początkująca

12:30   obiad – kuchnia wegetariańska

16:00   praktyka – grupa mieszana

18:15   kolacja – kuchnia wegetariańska

20:00   projekcja filmów

medytacja po filmie dla chętnych

Plan dnia 19.07.2020 :

07:30  herbata, owsianka, owoce

08:00  praktyka – grupa mieszana

10:30 obiad – kuchnia wegetariańska, zakończenie

Przez cały czas trwania warsztatów możliwość konsultacji z nauczycielami.

KOSZT

Obejmuje nocleg, wyżywienie wegetariańskie oraz zajęcia jogi : 1700 zł od osoby

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.

ZAPISY I INFORMACJE

Zadzwoń 79 59 59 537 lub napisz andrzej@joga.lebork.pl – spytaj o wolne miejsca .

Po potwierdzeniu dostępności wykonaj przelew z zadatkiem ( bezzwrotnym  ) w kwocie 500 zł              

  – w tytule przelewu umieść ,, Wakacje z jogą w Bielicach – 2020‘’.

Zadatek można również wpłacić w recepcji studia jogi.

Dane do przelewu :

Numer konta bankowego : 25 2490 0005 0000 4004 2157 5462

Andrzej Kozłowski, ul. Pomorska 5C, 84-300 Lębork

Prosimy o niedokonywanie przelewem wpłat wyższych niż podana kwota zadatku .Wakacyjny wyjazd z jogą nad morze do Lubiatowa !!!!

WYJAZD WAKACYJNY Z JOGĄ nad MORZE  DO LUBIATOWA

22.08.2020 – 29.08.2020

( od soboty do soboty )

Uczęszczając na zajęcia jogi , raz , dwa razy w tygodniu nie zawsze mamy możliwość , aby  wyciszyć umysł i skoncentrować się na praktyce. Ten wyjazd będzie doskonałą okazją do wejścia w proces jogi zarówno dla zupełnie początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych. Dodatkowym atutem tego wyjazdu będzie prowadzenie zajęć przez dwóch doświadczonych nauczycieli jogi Andrzeja Kozłowskiego i Mirka Sergiela, co zapewni dobrą superwizję i korektę dla zaawansowanych oraz bezpieczną praktykę dla początkujących. Walory otoczenia będą pomocne w osiągnięciu relaksu , sprzyjającemu owocnemu praktykowaniu jogi.

Lubiatowo – urokliwa, położona nad samym morzem miejscowość letniskowa . Jest to miejsce bardzo spokojne i malownicze, otoczone sosnowymi lasami. Droga na plażę  prowadzi przez las , który w zależności od pory roku – pełen jest jagód, borówek i grzybów.

Plaża w Lubiatowie – ciągnąca się kilometrami, czysta, drobnoziarnista i bardzo szeroka, w niektórych odcinkach dochodząca do 60 metrów szerokości – biała plaża, to niewątpliwie atrakcja tego miejsca. Jest to jedna z najczystszych plaż Morza Bałtyckiego.

Gościć nas będzie Dom Jana – wyjątkowe miejsce na rozległym terenie zielonym z pięknym ogrodem. Jest położony na skraju lasu sosnowego , w urokliwej , nadmorskiej okolicy. Otoczony jest wspaniałym , naturalnym ogrodem, a w najbliższej okolicy znajdują się pola i łąki, co gwarantuje ciszę i intymność. Dodatkowymi udogodnieniami są : plac zabaw, altana, parking, możliwość korzystania z sieci wifi, sala telewizyjna, możliwość wypożyczenia rowerów, zorganizowania jazdy konnej, boisko do gry w siatkówkę. Właściciele  akceptują zwierzęta domowe ( dodatkowa opłata ). Pensjonat położony jest ok. 15 minut pieszo od plaży, ścieżka prowadzi przez piękny, sosnowy las.

Zapraszamy !

Dom Jana,  ul. Borówkowa 11,  84-210 Lubiatowo, www.domjana.pl

PROWADZĄCY

Andrzej Kozłowski

 Dyplomowany nauczyciel jogi o stopniu Intermediate Junior III.

Posiada Certyfikat  Iyengara, który uprawnia do nauczania jogi według metody IYENGARA ® na całym świecie.

Praktykuję jogę od 2002 roku, uczę od 2008 roku. Jestem szczęściarzem mając okazję spotykać w swoim życiu ludzi, którzy mnie nieustannie inspirują, od najbliższej rodziny, poprzez przyjaciół, aż po uczestników zajęć i nauczycieli. To, że praktykuję jogę i mogę dzielić się swoją pasją z innymi, jest dla mnie przejawem nieprzewidywalności naszego życia. Moje doświadczenia życiowe otworzyły mnie na akceptację wielowymiarowości i niejednoznaczności naszej tzw. rzeczywistości. Każdy uczestnik zajęć staje się dla mnie inspiracją do zgłębiania wiedzy i poszukiwania skutecznych narzędzi do budowania relacji i w sprzyjających warunkach dzielenia się sobą. 

Mirosław Sergiel

Dyplomowany nauczyciel jogi Iyengara stopnia Intermediate Junior III . Absolwent pierwszej edycji kursu nauczycielskiego w Polsce. Uczeń najlepszych nauczycieli K.Kocota, J. Jaguckiego, H. Liskiewicza.
Doskonali swoją praktykę na warsztatach u nauczycieli europejskich Corine i  Faeq’a Biria,
Rity Keller oraz z USA Lois Steinberg. W 1993 roku rozpoczyna przygodę z jogą. Początkowo jest to samodzielna praktyka w domu, pełna prób i błędów,
następnie okres pracy z energiami i poznawania psychotroniki. Od 2002 do 2006 praktykuje jogę pod
okiem wykwalifikowanych nauczycieli i uzyskuje uprawnienia nauczycielskie, oraz na AWF w Katowicach
instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness – ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system
ćwiczeń hatha jogi. W 2007 roku traci sprawność na skutek nieszczęśliwego wypadku, doznając urazu
kręgosłupa. Systematyczna wielomiesięczna praktyka asan oraz zabiegi rehabilitacyjne
pozwoliły odzyskać utracony zakres ruchu. Uczy się, żeby nie iść na skróty.
Prawdziwe doznania osiąga się poprzez wytrwałość, dyscyplinę i miłość.
Joga – integracja ciała, umysłu i ducha.
Integracja z życiem – poznanie i akceptacja każdego zdarzenia, każdej chwili jako cudownej i niepowtarzalnej.

www.jogawalbrzych.pl

PLAN DNIA

Plan dnia 22.08.2020 :

18:15   kolacja

20:00   spotkanie organizacyjne

Plan dnia 23.08.2019 – 28.08.2020 :

07:30  spacer w ciszy na plażę ,medytacja, dla chętnych

09:00   herbata, owsianka / jaglanka , owoce

10:00   praktyka 

12:30   obiad – kuchnia wegetariańska

16:30   praktyka 

18:15   kolacja – kuchnia wegetariańska

20:00   projekcja filmów

medytacja po filmie dla chętnych

Plan dnia 29.08.2020 :

07:00  herbata, owsianka / jaglanka, owoce

07:30  praktyka 

10:30 obiad – kuchnia wegetariańska, zakończenie

Przez cały czas trwania warsztatów możliwość konsultacji z nauczycielami.

KOSZT

Obejmuje nocleg, wyżywienie wegetariańskie oraz zajęcia jogi :

Pokój  3 , 4  osobowy – 1700 zł od osoby

Sprzęt do jogi zapewnia organizator.

ZAPISY I INFORMACJE

Zadzwoń 79 59 59 537 lub napisz andrzej@joga.lebork.pl – spytaj o wolne miejsca .

Po potwierdzeniu dostępności wykonaj przelew z zadatkiem ( bezzwrotnym  ) w kwocie 500 zł             – w tytule przelewu umieść ,, Wakacje z jogą w Lubiatowie – 2020‘’.

Zadatek można również wpłacić w recepcji studia jogi.

Dane do przelewu :

Numer konta bankowego : 25 2490 0005 0000 4004 2157 5462

Andrzej Kozłowski, ul. Pomorska 5C, 84-300 Lębork

Prosimy o niedokonywanie przelewem wpłat wyższych niż podana kwota zadatku!

Pozostałą kwotę należy dopłacić na miejscu.